Товарообіг між Москвою й Києвом скоротився через кризу

13:48, 27 січня 2010
0 0

...й виборчу кампанію - Черномирдін

Товарообіг між Москвою й Києвом скоротився через кризу й виборчу кампанію в Україні.

Таку думку в інтерв`ю РІА “Новини” висловив екс-посол РФ в Україні, спецпредставник Президента Росії з економічного співробітництва з країнами СНД Віктор ЧЕРНОМИРДІН.

«Перш за все, звичайно, це результат світової фінансової кризи. Тут не треба лукавити, не треба нічого вигадувати - це, звичайно, вплив кризи. Просіло все, й Україна, й економічні відносини між нашими країнами також», - сказав В.ЧЕРНОМИРДІН.

«І другий чинник, який можна поєднати з першим, - це, звичайно, виборча кампанія, сама політична ситуація в Україні, яка нічого хорошого в економічному плані країні не принесла, а, навпаки, навіть погіршила економічний стан у країні. Ось ці два важливих моменти, які, по суті справи, вплинули на російсько-українські економічні відносини», - додав він.

Екс-посол зазначив, що Україна почала економити і, як наслідок, зменшила споживання газу в нинішньому році майже вдвічі, що призвело до зменшення виробництва.

«Звичайно, два ці чинники, економічний і політичний – вплинули негативно на стан товарообороту між нашими країнами. Останні два роки – 2008 і 2009 рік особливо - це все було складно в наших відносинах. Але треба вибудовувати економічні відносини. І політичні також. Хоча після двох останніх років це буде дуже складно», - сказав він.

В.ЧЕРНОМИРДІН вважає, що президентські вибори в Україні проходять більш спокійно й передбачувано. На його думку, перший тур пройшов без ексцесів. «Звичайно, зараз найголовніше - те, що буде в другому турі. Дуже важливо, що відбувається між кандидатами в президенти, як вони ведуть цю виборчу кампанію. Другу вже, вирішальну. Багато що залежить, перш за все, від них самих (В.ЯНУКОВИЧА і Ю.ТИМОШЕНКО), ну й, звичайно, я вже говорив неодноразово, бажано б двома турами обмежитися», - сказав В.ЧЕРНОМИРДІН.

Він вважає, що вибори Президента України проходять у складному економічному стані, й вони багато в чому визначать перспективи розвитку держави.

В.ЧЕРНОМИРДІН хотів би, щоб вибори стали для України кроком вперед, перш за все, в економіці, в покращенні життя народу.

Як повідомлялося, товарооборот між Росією та Україною досягав 40 млрд. дол., але минулого року скоротився до 15 млрд. дол.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter