Досягнення компромісу щодо ЗЗФ стане прикладом вирішення спору бізнесу і держави - ​​Карташов

13:33, 27 вересня 2012
0 0

Досягнення компромісу з проблемних питань функціонування ПАТ «Запорізький завод феросплавів» (ЗЗФ) буде хорошим прикладом вирішення спірних ситуацій між державою та приватним бізнесом, заявив в інтерв'ю УНІАН екс-мер Запоріжжя Євген Карташов.

«Звичайно, було б краще, якби всі проблемні питання щодо ЗЗФ були зняті раніше, не варто було доводити проблему до якихось пікових ситуацій», - сказав Є.Карташов, коментуючи заяву голови Запорізької обласної державної адміністрації Олександра Пеклушенка, про стабілізацію ситуації на ЗЗФ.

«Добре, що домовленість щодо ЗЗФ все ж була досягнута. Там є взаємні зобов'язання, як з одного, так і з іншого боку - держава виходить на вирішення питання з тарифом на електроенергію для ЗЗФ, а підприємство в свою чергу виконує програму модернізації, вирішує екологічні питання і так далі. Я сподіваюся, що найближчим часом завод почне відновлювати обсяги виробництва. Найголовніше, що буде збережений трудовий колектив підприємства, люди будуть отримувати достойні зарплати, від зупинки заводу не постраждає міський бюджет», - додав екс-мер Запоріжжя.

У свою чергу, доцент кафедри економіки промисловості Національної металургійної академії України Андрій Педько в коментарі УНІАН зазначив, що для підприємств, які в силу застосовуваної технології споживають великі обсяги електроенергії, доцільно встановлювати пільговий (або диференційований) тариф. За словами експерта, у чорній металургії це стосується, в першу чергу, феросплавного і електросталеплавильного виробництва.

«Нагадаю, що в ще березні 2010 року закінчилася дія «Меморандуму щодо спільних дій уряду і підприємств галузі з подолання кризових явищ у металургії», підписаного між підприємствами чорної металургії та урядом щодо стабілізації цін на електроенергію на період світової фінансово-економічної кризи. За минулі 2,5 роки (за даними на серпень 2012 р.) тариф на електроенергію, скажімо, для феросплавних підприємств України збільшився на 79%. При цьому ціни феросплавів на світових ринках стагнували, часом демонструючи тенденцію до певного зниження. Відповідно, показник рентабельності продукції балансує на межі нульових / негативних значень. Навряд чи треба доводити, що працювати нерентабельно протягом тривалого часу нині ніхто дозволити собі не може», - сказав А.Педько.

Як повідомляв УНІАН, 24 вересня в ході апаратної наради в Запорізькій ОДА глава області О.Пеклушенко заявив, що «повернення ПДВ, вирішення питання по підстанції «Феросплавна-2» і зниження вартості електроенергії до 6 центів - такі пропозиції облдержадміністрації щодо феросплавного заводу. Ми твердо стоїмо на позиції: 6 центів для феросплавного виробництва. Якщо буде необхідно, я готовий підняти це питання перед президентом України».

При цьому голова правління ЗЗФ Павло Кравченко, який брав участь в апаратній нараді, повідомив, що на підприємстві почалися підготовчі роботи, необхідні для можливого нарощування виробництва феросплавів.

 

Кравченко уточнив агентству УНІАН, що дані роботи ведуться з урахуванням того, що озвучені запорізьким губернатором рішення можуть бути і не прийняті.

Як повідомляв УНІАН, 11 вересня у Дніпропетровську в ході всеукраїнської наради з підтримки реального сектора економіки Президент України Віктор Янукович дав доручення до 1 жовтня вирішити проблемні питання Запорізького заводу феросплавів.

Довідка УНІАН. ПАТ «Запорізький завод феросплавів» - один з найбільших в Європі виробників феросплавів. Єдиний в СНД комбінат, що виплавляє широкий сортамент марганцевих і кременистих феросплавів, металевий марганець. Входить в Українську асоціацію виробників феросплавів. Частка внутрішнього ринку в постачаннях ЗЗФ становить 30-35%. Продукція експортується в країни СНД, Європейського Союзу, Азії та Африки.

У 2011 році підприємство скоротило в порівнянні з 2010 роком обсяги виробництва феросплавів на 29,25% - до 300,127 тис. тонн.

За даними голови Ради директорів Української асоціації виробників феросплавів (УкрФА), голови правління ПАТ «Запорізький завод феросплавів» Павла Кравченка, основна причина такої різкої зміни ситуації на ЗЗФ - переведення заводу, який протягом багатьох років отримував електроенергію за I класом споживання електроенергії, на II клас, при роботі по якому Запорізький завод феросплавів не має можливості конкурувати із зарубіжними феросплавними підприємствами.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter