П'ятниця,
18 серпня 2017
Наші спільноти

Виграш орієнтованих на експорт металургів від девальвації гривні буде короткочасним - учасник ринку

Подальша девальвація гривні нівелює всі вигоди й може призвести до зростання цін на сировину та до підвищення зарплат.

Существенное падение гривни сделает необходимым адекватное повышение зарплат металлургов
Істотне падіння гривні зробить необхідним адекватне підвищення зарплат металургів

Орієнтований на експорт український гірничо-металургійний сектор отримає від девальвації гривні лише короткочасну вигоду у вигляді зростання виручки і зниження собівартості продукції в доларовому еквіваленті.

Про це в коментарі УНІАН повідомив генеральний директор підприємства «Донецьксталь» - металургійний завод» Олександр Шаповалов.

«Зміцнення курсу долара (за умови збереження існуючого рівня цін на вітчизняну сировину та матеріали) для нас вигідне, оскільки ми отримаємо більше гривневої маси за свою продукцію», - сказав Шаповалов.

Крім того, раніше експерти зазначали, що невелика девальвація нацвалюти не тільки збільшить гривневу виручку, але і знизить собівартість експортної металопродукції в доларовому вираженні, що підвищить її конкурентоспроможність на зовнішніх ринках.

Разом з тим, Шаповалов повідомив, що позитивні наслідки від девальвації гривні для металургів мають короткочасний характер, оскільки подальша девальвації гривні нівелює всі вигоди та може призвести до зростання цін на сировину і до підвищення зарплат зайнятих в металургійному секторі робітників.

«Якщо падіння гривні буде істотним, то це не може не позначитися на рівні цін на вхідні ресурси і, у першу чергу, це зробить необхідним адекватне підвищення зарплат», - наголосив гендиректор.

Ослаблення гривні позитивно вплинуло на котирування акцій деяких компаній - експертиЯк повідомляв УНІАН, курс гривні до долара з 3 по 6 лютого 2014 року знизився на 1,6%, у січні - на 5,5%, тоді як за весь 2013 рік гривня подешевшала лише на 2%. На думку експертів, до подорожчання призвело загострення політичної кризи, і девальвація гривні продовжиться.

У середу, 5 лютого, до відкриття торгів на міжбанківському валютному ринку України котирування гривні по щодо долара США встановилися на рівні 9,0/9,4 грн/дол., досягнувши мінімального значення з грудня 2008 року. Нацбанк у  середу вдруге за тиждень вийшов на ринок з інтервенціями на підтримку курсу гривні, пропонуючи долар по 8,7 грн/дол.

Дії регулятора трохи послабили тиск на валютному ринку, і в четвер, 6 лютого, до закриття торгів на міжбанківському валютному ринку України котирування гривні по відношенню до долара підвищилися до 8,7800/8,8800 грн/дол. з 8,8800/8,9400 грн/дол. на 12:00.

Довідка УНІАН. «Донецьксталь - металургійний завод» разом з десятком інших структур входить до групи «Донецьксталь». Крім металопродукції, група виробляє кокс, залізорудний концентрат і агломерат.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку