Четвер,
20 липня 2017
Наші спільноти

Ющенко просить Хорватію підтримати адаптацію України

...до стандартів ЄС

Президент України Віктор ЮЩЕНКО просить Хорватію підтримати адаптацію України до стандартів ЄС та проведення політики євроатлантичної інтеграції.

Як повідомили УНІАН у прес-службі Президента, про це він сказав під час зустріч з головою Хорватського Сабору (Парламенту) Лукою БЕБИЧЕМ, який перебуває з робочим візитом в Україні.

В.ЮЩЕНКО відзначив динамічний характер українсько-хорватського політичного діалогу на рівні глав держав та парламентів обох країн. «Ми маємо прекрасну взаємну політику, якою можемо пишатися», – сказав Президент, акцентувавши увагу на спільності культурних та історичних витоків двох націй.

В.ЮЩЕНКО висловив переконання, що Україна і Хорватія об’єднані й спільним баченням власного майбутнього – втілення європейських прагнень. Відтак Україна зацікавлена в обміні досвідом, підтримці в адаптації до стандартів ЄС та проведенні політики євроатлантичної інтеграції. «Я просив би Вашу країну всіляко підтримати цей напрямок», – сказав Президент. За його оцінкою, Україна має позитивну динаміку відносин з ЄС і напередодні чергового саміту близька до підписання угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі.

Окрему увагу Президент приділив питанню подальшої лібералізації візового режиму між Україною і Хорватією.

Пославшись на показники активного розвитку двосторонньої торгівлі з Хорватією у попередні роки, Президент підкреслив необхідність активізації спільної роботи з метою подолання наслідків фінансово-економічної кризи, що негативно відбилася на обсягах взаємної торгівлі у 2009 році. В.ЮЩЕНКО відзначив перспективи реалізації спільних взаємовигідних проектів, зокрема у рамках підготовки до проведення в Україні Євро-2012.

Глава держави також обговорив з Л.БЕБИЧЕМ питання забезпечення потреб української громади в Хорватії та висловив вдячність хорватській стороні за підтримку українців, які проживають у Хорватії.

Під час зустрічі В.ЮЩЕНКО звернувся з проханням підтримати міжнародні зусилля України щодо визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу та дати оцінки цій трагічній події у парламенті Хорватії. «Сподіваюся, це питання Ви піднімете у парламенті і підтримаєте нашу націю», – сказав В.ЮЩЕНКО.

З української сторони у зустрічі взяли участь заступник глави Секретаріату Президента України Андрій ГОНЧАРУК, керівник апарату Верховної Ради Валентин ЗАЙЧУК, заступник міністра закордонних справ Костянтин ЄЛІСЄЄВ, Надзвичайний і Повноважний посол України у Хорватії Борис ЗАЙЧУК.

*** У 2008 році обсяг торгівлі між Україною і Хорватією склав 266 млн. дол. США, що на 55% більше, ніж у 2007 році, у тому числі експорт збільшився на 74% і становив 188,6 млн. дол. США, імпорт збільшився на 21% - до 77,4 млн. дол. США.

Водночас криза негативно вплинула на показники торгівлі у поточному році. За 9 місяців цього року обсяги торгівлі між Україною та Хорватією склали лише 49 млн. дол. США (менше на 79% порівняно з відповідним періодом минулого року). При цьому експорт скоротився до 14 млн. дол. США (зменшення на 92%), імпорт – до 35 млн. дол. США (зменшення на 52%).

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку