МінЖКГ рекомендує вимагати від ЖЕКів компенсації

11:50, 22 січня 2010
Різне
0 0

За неприбирання снігу

Міністерство з питань житлово-комунального господарства рекомендує подавати в ЖЕКи акти-претензії про перерахунок платежів за житлово-комунальні послуги у випадку, якщо не надаються послуги з прибирання снігу з прибудинкових територій.

Про це УНІАН повідомили у прес-службі міністерства.

Згідно з повідомленням, у разі ненадання послуг з прибирання снігу і посипання проходів протикриговими засобами необхідно подавати заяву у житлово-комунальне підприємство з вимогою виклику їх представників для фіксації факту ненадання або неякісного надання послуги і для складання акту-претензії.

У міністерстві пояснили, що у разі неприбуття представника виконавця впродовж двох днів або необгрунтованої відмови від підписання акту-претензії мешканці мають право скласти і підписати його самостійно, за участі двох сусідів-свідків.

На підставі акту-претензії ЖЕК ухвалює рішення про перерахунок платежів за ненадані або неякісний надані комунальні послуги.

У прес-службі відзначили, що Державна житлово-комунальна інспекція розробила форму акту-претензії про неналежне надання або ненадання послуг за змістом будинків і прибудинкових територій, на підставі яких ЖЕКи повинні будуть провести перерахунок тарифів, зокрема, за ненадані послуги з прибирання снігу. При цьому інспекція готова надати громадянам і ЖЕКам необхідну методичну і юридичну допомогу для оформлення перерахунку.

За даними міністерства, проведення зимових прибиральних робіт передбачене вимогами наказу Держкомітету України з питань житлово-комунального господарства №76 від 17 травня 2005 року «Про затвердження Правил утримання житлових будинків і прибудинкових територій», згідно з якими послуга з прибирання і вивозу снігу, посипання частини прибудинкової території, призначеної для проходу і проїзду, протикриговими сумішами є складовою послуги утримання будинків і прибудинкових територій.

Зокрема, цей порядок передбачає: завезення і заготівлю посипкових матеріалів, очищення від снігу і криги зовнішніх майданчиків, територій біля вхідних дверей, прибирання прибудинкових територій (при ожеледиці – обробка посипковими матеріалами тротуарів, пішохідних доріжок, дворових територій).

Згідно з правилами, ділянки тротуарів і дворів, укриті ущільненим снігом, слід прибирати в найкоротші терміни. Сніг у разі ручного прибирання тротуарів і внутрішньоквартальних (асфальтових і бруківкових) проїздів має прибиратися повністю. У разі виникнення ковзкості дорожні покриття обробляються посипковими матеріалами. Крім того, передбачено негайне прибирання снігу, який під час снігопадів накопичується на дахах.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter