Середа,
23 серпня 2017
Наші спільноти

Бібліотека отримала аудіокниги для людей із вадами зору

За підтримки «Фокстрот»

За підтримки «Фокстрот» 300 дисків отримала Центральна бібліотека для сліпих ім. Островського

Аудіокнигу «Футуризм», записану студентами-волонтерами Київського національного університету імені Тараса Шевченка, отримали люди із вадами зору. Презентація диску відбулася 15 квітня 2010 року у київській книгарні «Є», після чого 300 дисків були передані у Центральну бібліотеку для сліпих ім. Островського для подальшого розповсюдження у регіональних бібліотеках для незрячих та школах-інтернатах.

Журналісти мали нагоду не лише послухати поезії у записі та «на живо», але й побачити цілий футуристичний перформанс, як запевняють організатори, «у бунтарському дусі харківських нонконформістів 1920-1930х». Кобзар учасники проекту не палили, проте побавилися «канонізованими» книжками, розпили бензин, скуштували «грудочки землі» й разом із почесним гостем папугою Челентано продекламували вірші українських футуристів.

Одна з керівників проекту Єлизавета Олійник пояснює концепцію заходу: «Українські футуристи вражають своєю динамікою, дотепністю, бунтарством, мрійливістю. Ми б хотіли запропонувати незрячим посмакувати цей вільний, революційний, подекуди іронічний стиль українських футуристів. Тим паче, молодим волонтерам проекту близький драйв футуристів.»

Суть проекту «Аудіокниги для людей із вадами зору полягає в поєднанні корисного для студента-журналіста із приємним: на базі Інституту журналістики у рамках журналістської практики волонтери записують серію аудіокниг із низкою віршів незнаних чи малознаних поетів, зокрема доби «розстріляного Відродження». Цей літературний продукт буде у подальшому розповсюджений у мережі бібліотек для незрячих, а також усюди, де є в тому потреба: наприклад, у школах-інтернатах для дітей із вадами зору, які за шкільною програмою вивчають твори зазначених авторів.

У червні 2009 року було презентовано перший диск з поезією Богдана-Ігоря Антонича у рамках проекту. Своїми враженнями від почутого ділиться Марина Потеляхіна, працівник бібліотеки ім. Островського: «Артистичне виконання поезії вразило. Диск дуже гармонійний: гармонія відчувається передусім у поєднанні звуків природи з хорошою начиткою віршів. Подібні диски дуже потрібні для популяризації поезії серед людей позбавлених зору.»

Може виникнути запитання, чому для озвучування був обраний Богдан-Ігор Антонич чи українські футуристи. Юрій Вишняков, директор Центральної бібліотеки для сліпих ім. Островського, пояснює подібний вибір: «Книг у доступних форматах для незрячих дуже мало. Будь-яка книга для бібліотеки є великою цінністю, тим паче таких маловідомих письменників як представники українського футуризму чи, скажімо, постать Богдана Ігоря-Антонича. Ці книги за радянських часів важко було дістати, кожне ім`я – тепер відкриття».

Втілення проекту в життя стало можливим завдяки участі студенток Євгенії Вятчанінової та Єлизавети Олійник у конкурсі «Ініціатива року» у КНУ імені Тараса Шевченка, що забезпечило повне фінансування запланованих аудіокниг. Окрім того, студентів підтримали меценати: Група компаній «Фокстрот», компанії «Медіатрейдтинг» та «Сі Ді Імідж». Інформаційний та консультаційний супровід забезпечили Український форум благодійників, МГО «Активність» та культурно-видавничий проект «Читомо».

«Благодійність – частина філософії соціально відповідального бізнесу «ФОКСТРОТ», що розвивається під гаслом «Нова якість життя», - коментує прес-секретар управляючої компанії Групи «ФОКСТРОТ» Алевтина Белецька. – Робота у партнерстві зі студентами провідних вишів країни – успішна тактика реалізації задекларованої філософії. Київські студенти до організації соціально-корисної справи підходять якісно, креативно вирішують гостру соціальну проблему та яскраво презентують результат.»

Лише за останній рік у досвіді ГК «ФОКСТРОТ» з’явилися такі благодійні акції, проведені спільно з київськими студентами, як благодійний показ художнього фільму «Маленьке життя» Олександра Жовни, акція «Толерантність! Стираємо межу...» для формування у суспільстві толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних людей, підтримка дитячого будинку «Колиска дитячої надії» у с. Новосілки під Києвом, партнерство зі столичними вузами у проведенні Міжнародного фестивалю-конкурсу дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпровських схилах».

«До участі у випуску аудіокниг нас запросили партнери по бізнесу з Групи «ФОКСТРОТ», коли дізналися про необхідність у CD-дисках, – прокоментував виконавчий директор компанії «Медіатрейдинг» Микола Алаторцев. - Ми з радістю долучилися до корисної справи поліпшення життя людей із фізичними вадами.»

«Розвіяти міф про те, що благодійність – справа лише багатих і знаменитих – над цим працює Український форум благодійників, перша в Україні асоціація благодійних фондів та організацій, - зазначила Леся Ярошенко, координатор інформаційних проектів УФБ. – Ідея аудіокниг для людей із вадами зору, як магніт, притягувала ресурси. Студенти й актори віддавали свій час і талант, партнери проекту – матеріальну й технічну базу, а також досвід і авторитет. І оскільки вони робили це разом – в результаті кожен отримав більше, ніж прагнув. Завдяки цій аудіокнизі благодійність увійшла в життя кожного учасника проекту як хобі, до якого хочеться повертатись і кликати друзів.»

Після випуску аудіокниги «Футуризм» студенти та актори запишуть вибрані поезії класика світової величини, народженого у м. Чернівці, - Пауля Целана, причому в оригіналі (німецькою мовою) та у перекладі (українською). Цього року минає півстоліття з дня трагічної смерті поета, що пережив Голокост, і відтак втілював свій надломлений світогляд у віршованій формі.

Прослухати поезію (файли у мп3 форматі) можна за посиланнями:

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,5168898,00.html («Б.-І. Антонич. Вибрані поезії»)

http://www.chytomo.com/rozdil/vydane/futuryzm-onlayn-audio-prezentatsiya-na-chytomo.html (обидві аудіокниги).

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку