Четвер,
24 серпня 2017
Наші спільноти

Головне на 14 червня

Хроніка подій

Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ наголошує, що блоки на Хмельницькій та Рівненській атомних електростанціях добудовуватимуться Україною самостійно.

Про це Глава держави сказав в інтерв’ю телеканалу «Інтер» у неділю.

«Що стосується енергоблоків, Україна будуватиме їх самостійно», - наголосив Президент.

Говорячи про участь Росії в цьому проекті, В.ЯНУКОВИЧ зауважив, що йдеться всього на всього про використання фінансового кредиту. «Це послуга, на яку Росія погодилась», - додав В.ЯНУКОВИЧ.

Чистий збиток компанії ВАТ «Укртелеком» у першому кварталі 2010 року знизився в порівнянні з аналогічним періодом 2009 року більш ніж в 5 разів і склав 36,1 млн. грн. (у першому кварталі минулого року – 181,6 млн. грн.).

Про це повідомили УНІАН в прес-службі "Укртелекому".

Як наголошується в повідомленні, компанія за звітний період здійснила 0,4 млн. грн. надзвичайних витрат на ліквідацію наслідків стихійного лиха. Фінансовий результат від операційної діяльності 1-го кварталу 2010 року склав 42,3 млн. грн. прибутку проти 49,4 млн. грн. збитків в 1-му кварталі 2009 року. Фінансовий результат від звичайної діяльності складав 35,8 млн. грн. збитків проти 181 млн. грн. в 1-му кварталі минулого року.

Збитковість компанії в "Укртелекомі" пояснюють, в першу чергу, перевищенням собівартості загальнодоступних послуг електрозв`язку над доходами, які надаються товариством за регульованими цінами, а також збитками від надання соціально значущих послуг дротового мовлення і телеграфії і наявністю у складі товариства філіалу спеціалізованого електрозв`язку. На збитковість компанії також впливає зменшення доходів від надання послуг фіксованого зв`язку, що викликане заміщенням фіксованого зв`язку послугами мобільного зв`язку інших операторів. Мобільний зв`язок зручніший у використанні і в багатьох випадках дешевший, ніж фіксований, відзначили в "Укртелекомі", що приводить до скорочення трафіку за всіма напрямами.

Обсяг доходів компанії від всіх видів діяльності за 1-й квартал 2010 року без урахування операцій з реалізації валюти і нарахування курсової різниці склав 2 млрд. 053 млн. грн., що на 1,6% більше 1-го кварталу минулого року.

Кабінет міністрів планує протягом червня підготувати законопроект "Про внесення змін до Закону України "Про Національний банк України" щодо посилення незалежності Національного банку.

Про це йдеться в обнародуваному на офіційному сайті Верховної Ради розпорядженні Кабінету міністрів від 9 червня 2010 року № 1196-р "Про затвердження плану заходів щодо виконання у 2010 році Загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу”.

Згідно з розпорядженням, новий законопроект має відповідати Протоколу про Статут Європейської системи центральних банків і Європейського Центрального банку.

Крім того, уряд планує підготувати ще два проекти законів з банківського права. Зокрема, йдеться про необхідність адаптації Закону "Про банки і банківську діяльність" в частині корпоративного управління і введення консолідованого нагляду відповідно до Директиви Європарламенту і Ради ЄС від 14 червня 2006 року про заснування і здійснення діяльності кредитних установ.

В Україні, за даними на 10 червня, з посіяних 8,557 млн. га озимих зернових культур збереглося 7,88 млн. га, або 92%.

Як повідомили УНІАН у Міністерстві аграрної політики України, 3,699 млн. га посівів озимих зернових (46,9%) знаходяться в доброму стані і 3,272 млн. га (41,5%) - у задовільному.

Крім того, 911,6 тис. га, або 11,6% посівів озимих зернових, - слабкі і проріджені, ще 674,5 тис. га, або 7,9% - загинуло.

НАК «Нафтогаз України» просить Міністерство палива та енергетики сприяти в прийняття Національною комісією регулювання електроенергетики (НКРЕ) рішення про підвищення граничних цін на газ для промислових підприємств та бюджетних організацій на 13,3%, або 266,08 грн., – до 2258 грн. за тис. куб. м (без ПДВ, цільової надбавки, тарифів на транспортування, розподіл і постачання газу).

Про це йдеться у офіційному листі голови правління НАК Євгена БАКУЛІНА на ім`я міністра палива та енергетики Юрія БОЙКА від 9 червня, копію якого має в своєму розпорядженні УНІАН.

Згідно з документом, держхолдинг пропонує також провести ще одне збільшення, встановивши для цих категорій споживачів з 1 жовтня граничні ціни на рівні 2400 грн. за тис. куб. м. Таким чином, до кінця року ціна газу для промпідприємств та бюджетних організацій може зрости на 20,5%, порівняно з діючою сьогодні - 1992,8 грн. за тис. куб. м (без ПДВ, цільової надбавки, тарифів на транспортування, розподіл і постачання газу). При цьому «Нафтогаз» пропонує встановити такі ціни, зокрема і для підприємств-виробників азотних добрив (зараз 1633,30 грн. за тис. куб. м)

Обгрунтувавши необхідність коригування цін, компанія зазначає, що при встановленні діючої ціни НКРЕ не врахувало зміни ціни закупівлі імпортного газу (у І кварталі – 304,33 дол. за тис. куб. м, у ІІ кварталі – 232,85 дол. за тис. куб. м), а також необхідного відшкодування витрат компанії, пов`язаних із закупівлею і реалізацією природного газу споживачам. При цьому, за оцінками компанії, через невідповідність ціни реалізації природного газу цим категоріям споживачів, збитки «Нафтогазу» в першому кварталі склали близько 6 млрд. грн.

Прем`єр-міністр України Микола АЗАРОВ занепокоєний тим, що близько 50% населення України не довіряє уряду.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він заявив в ефірі "Першого національного телеканалу".

"Я б хотів прокоментувати. Ви сказали: досить високий відсоток довіри до уряду, до влади. Я для себе бачу інший бік питання - 50% людей не довіряють. Я завжди дивлюся не на плюси, а на мінуси. Виходить, ми щось десь незрозуміло говоримо, якщо 50% - а це багато - нам не вірять", - сказав М.АЗАРОВ.

При цьому прем`єр зазначив, що уряду необхідно добиватися, щоб усі громадяни країни йому довіряли.

Вулиця Хрещатик у Києві станом на весну ц.р. зайняла 48 місце в рейтингу вулиць з найвищими ставками оренди на торгові площі в світі.

Про це йдеться в міжнародному огляді ставок оренди на торгові приміщення на основних торгових вулицях світу, складеному міжнародною консалтинговою компанією Colliers International, який є в розпорядженні УНІАН.

Згідно з дослідженням, найдорожчими торговими вулицями станом на весну 2010 року стали: Єлисейські Поля в Парижі (з орендними ставками в розмірі понад 13,5 тис. дол./кв. м/рік), П`ята Авеню в Нью-Йорку (близько 13,5 тис. дол./кв. м/рік з урахуванням 10% падіння ставок за останні 12 місяців) і Рассел Стріт в Гонконзі (12 970 дол./кв. м /рік).

Вулиця Хрещатик у цьому рейтингу посідає 48 місце зі ставкою 2,4 тис. дол./кв. м/рік, поступаючись таким містам як Лондон, Мілан, Сідней, Цюріх, Рим, Відень, Берлін, Мюнхен, Москва, Прага, Чикаго, Гельсінкі, Мадрид, Токіо і ін.

У компанії зазначили, що незважаючи на загальне поліпшення економічного становища, рітейлери як і раніше з обережністю розглядають можливості розвитку і відкриття нових магазинів.

«Утім є всі підстави вважати, що найгірше вже позаду, і продавці товарів класу люкс знову розширюватимуть свою присутність. З середини 2009 року інвестори відчувають, що після дворічної перерви споживачі товарів і послуг категорії преміум знов готові витрачати гроші. Також спостерігається відродження фінансових центрів і міст з високим туристичним потоком. Таким чином, відновлення інтересу покупців з високим доходом до товарів класу люкс сприятиме зростанню попиту на торгові приміщення на найдорожчих вулицях світу», - вважають аналітики компанії.

(УНІАН)

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку