этот материал доступен на русском

Тариф на воду в Києві можуть підняти ще на 50%

14:54, 05 червня 2018
Нерухомість
855 3
Вода в Києві може подорожчати ще на 50% / фото УНІАН

Читайте такожЧи буде Київ з гарячою водою: "Нафтогаз" та КМДА не можуть домовитися через борг компанії Ахметова

Про це йшлося під час відкритого обговорення пропозицій «Київводоканалу» щодо встановлення тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення на 2019 рік, повідомляє прес-служба підприємства.

«Розрахунок тарифів на 2019 рік виконано відповідно до вимог постанов Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, від 10.03.2016 №№ 302 і 303», - сказано в повідомленні.

Під час презентації директор Департаменту економіки і фінансів «Київводоканалу» Ірина Кирилюк докладно розповіла про найзначніші статті витрат у структурі тарифів.

«Перегляд зумовлений зростанням вартості електроенергії, пально-мастильних матеріалів, розміру ренти, реагентів, а також зміною рівня амортизаційних відрахувань, ремонтів основних засобів. Розрахунковий тариф на послуги з водопостачання та водовідведення, за підрахунками АК «Київводоканал», зміниться в середньому на 49,6% і становитиме 23 грн 17 коп.», - цитує її слова прес-служба компанії.

Голова правління - генеральний директор "Київводоканалу" Дмитро Новицький своєю чергою зазначив, що якщо тарифи будуть нижчими, то можливі наслідки як технічного, так і фінансового характеру.

«Підприємство втратить можливість реагувати на аварійно-відновлювальні роботи і в повному обсязі виконувати їх. Також великою проблемою є відплив кваліфікованих кадрів, і без збільшення тарифу ми й надалі будемо їх втрачати», - сказав він.

Новицький додав, що розрахунок тарифів винесуть на розгляд Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, тільки після того, як будуть розглянуті всі зауваження.

Повідомляється, що протокол нинішнього засідання направили на розгляд до Нацкомісії.

Як повідомляв УНІАН, Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), найближчим часом планує збільшити тариф на холодне водопостачання і водовідведення для «Київводоканалу» на 7,9% - з 15,49 до 16,716 грн за куб. м.

Довідка УНІАН. «Київводоканал» - комунальне підприємство у сфері водопостачання та водовідведення в Києві, яке відповідає за забір, підйом води з поверхневих з підземних джерел водопостачання, очищення відповідно до вимог технологічних регламентів, транспортування, подачу питної води споживачам. Обслуговування водопровідних мереж здійснюють 11 водопровідних експлуатаційних районів і служба експлуатації водогонів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter