Третина будівництв в Україні ведеться з порушеннями - на 20% більше, ніж роком раніше

10:16, 26 жовтня 2016
Нерухомість
230 0

Держархбудінспекція з початку року виявила порушення на 5,8 тис. об'єктів, що на 20% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Фото УНІАН

Державна архітектурно-будівельна інспекція України (Держархбудінспекція) з початку року провела понад 18 тис. перевірок дотримання забудовниками містобудівного законодавства, за результатами яких виявила порушення на 5,8 тис. об'єктів, що на 20% більше, ніж за аналогічний період минулого року, повідомила прес-служба відомства.

Читайте такожВ Україні видали першу електронну ліцензію на будівництво

«У січні-вересні 2016 року Держархбудінспекція здійснила понад 18 тис. планових та позапланових перевірок об'єктів будівництва і на 5,8 тис. об'єктів виявила порушення містобудівного законодавства, що на 20% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Таким чином, третина будівництв в Україні велася з порушеннями. Порушників оштрафовано на загальну суму 205,8 млн грн», - йдеться в повідомленні.

Також повідомляється, що Держархбудінспекція за 9 місяців 2016 року видала 3,8 тис. ліцензій на здійснення господарської діяльності у сфері будівництва, що на 31% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Найбільшу кількість ліцензій видано в Києві – 1,3 тис., у Дніпропетровській області – 423 і в Київській області – 359.

Довідка УНІАН. Державну архітектурно-будівельну інспекцію було створено за указом президента України в 2011 році. Здійснює державний контроль за дотриманням будівельних норм і стандартів будівництва та експлуатації житлових будинків, виконанням ліцензійних умов суб'єктами господарювання, що здійснюють роботи зі створення об'єктів архітектури, контролює виконання розпоряджень про усунення порушень законодавства у сферах містобудівної документації та будівельних норм, а також стандартів і правил у сфері житлово-комунального господарства.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter