В Україні запустили перший етап монетизації субсидій

19:37, 19 січня 2018
Нерухомість
2880 0

Монетизація субсидій на рівні підприємств - перший етап реформування системи розрахунків за субсидіями, далі здійснюватиметься підготовка системи до впровадження монетизації субсидій на рівні домогосподарств.

Монетизація субсидій на рівні теплокомуненерго набула чинності з 19 січня / фото УНІАН

Сьогодні, 19 січня, набув чинності наказ Міністерства фінансів України про монетизацію субсидій на рівні підприємств-постачальників енергоносіїв і житлово-комунальних послуг, затверджений постановою Кабінету міністрів України, повідомила прес-служба Міністерства фінансів України.

Читайте такожУкраїнцям виплатять 1,2 мільярда зекономлених субсидій

У прес-службі зазначили, що ця постанова була розроблена Мінфіном, обговорена з усіма зацікавленими сторонами і підтримана українськими та міжнародними експертами.

«Це перший етап реформування системи розрахунків за субсидіями - монетизація субсидій на рівні підприємств, що надають послуги. Далі здійснюватиметься підготовка системи до впровадження монетизації субсидій на рівні домогосподарств», - йдеться в повідомленні.

Відповідний наказ Мінфіну, який сьогодні набув чинності, затверджує форми реєстрів обсягів спожитих пільговою категорією населення пільг і субсидій на оплату енергоносіїв та наданих житлово-комунальних послуг. Це означає, що всі підприємства житлово-комунального господарства для отримання субвенції з держбюджету на надання пільг і житлових субсидій населенню вже мають можливість заповнювати ці реєстри.

Як повідомляв УНІАН, 26 квітня 2017 року Кабінет міністрів України прийняв рішення про монетизацію суми зекономленого субсидії на оплату газу та електроенергії.

На початку листопада минулого року уряд затвердив запровадження з 1 січня 2018 року механізму розрахунків з теплокомуненерго за поставлені населенню в рамках субсидій послуги «живими» грошима замість клірингових операцій взаємозаліку. Коментуючи це рішення, міністр соціальної політики Андрій Рева наголосив, що зміна механізму розрахунків за субсидіями з теплокомуненерго не торкнеться населення, якому субсидії все також нараховуватимуться за соціальними нормами.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter