МінЖКГ і ЄІБ реалізовуватимуть проект водопостачання Миколаєва

18:42, 02 лютого 2010
Нерухомість
2 0

Вартістю 31 млн. євро

Сьогодні міністр з питань житлово-комунального господарства України Олексій КУЧЕРЕНКО від імені держави Україна підписав фінансову угоду з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ), за якою Україна отримає кошти позики для фінансування проекту "Розвиток системи водопостачання та водовідведення в місті Миколаєві".

Про це повідомили УНІАН в прес-службі Міністерства з питань житлово-комунального господарства України.

В прес-службі нагадали, що 13-16 січня 2010 року у Люксембурзі делегація України провела офіційні переговори з представниками Європейського інвестиційного банку. За підсумками переговорів було парафовано проект фінансової угоди щодо позики на реалізацію проекту "Розвиток системи водопостачання та водовідведення в місті Миколаєві".

2 лютого Миколаївський міський голова Володимир ЧАЙКА, директор КП «Миколаївводоканал» Василь ТЕЛЬПІС та представник Європейського інвестиційного банку Костянтин СІНАДІНО також підписали тристоронню проектну угоду «Розвиток системи водопостачання та водовідведення в м. Миколаєві».

Метою проекту є приведення системи очистки та подачі споживачам питної води до європейських стандартів. Реалізація проекту розрахована на використання матеріально-технічних ресурсів вітчизняних та зарубіжних виробників, що сприятиме створенню нових робочих місць.

Загальна вартість проекту становитиме 31,08 млн. євро, з яких: кошти гранту ЄС – 3,0 млн. євро; національні ресурси (кошти місцевого бюджету та кошти підприємства) – 12,14 млн. євро; позикові кошти – 15,54 млн. євро. Відповідальний виконавець – Міністерство з питань житлово-комунального господарства України, бенефіціар – Міське комунальне підприємство „Миколаївводоканал”, позичальник – Україна, кредитор – Європейський інвестиційний банк. Термін кредиту – 15 років, ставка - 1,5% річних.

Як зазначив О. КУЧЕРЕНКО, укладання фінансової угоди надасть можливість МКП «Миколаївводоканал» реалізувати проект з допомогою доступних кредитних ресурсів, що дозволить в подальшому значно поліпшити якість та безпечність питної води, належну очистку стічних вод для мешканців Миколаєва, запровадити європейський рівень екологічної безпеки в обласному центрі, досягти повної відповідності національним стандартам та запровадження європейських стандартів щодо очищення стоків та скиду їх до водних об’єктів міста. 

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter