Кабмін схвалив зрівняння ОСББ з населенням у тарифах на компослуги

15:32, 28 вересня 2012
0 0

Кабінет Міністрів 26 вересня 2012 року схвалив законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо об'єднань співвласників багатоквартирного будинку», згідно з яким ОСББ платитимуть за комунальні послуги за цінами, встановленими для населення.

Про це УНІАН повідомили в прес-службі Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Як зазначається в повідомленні, документ зареєстровано у Верховній Раді 27 вересня.

Зокрема, законопроектом передбачається, що ОСББ оплачують холодну і гарячу воду, теплову і електричну енергію, природний газ, комунальні послуги й послуги з утримання будинків за цінами, встановленими для населення.

У ньому пропонується узгоджувати терміни закону про ОСББ із цивільним законодавством. Зокрема, термін «спільне й неподільне майно» замінюється на «спільне майно», термін «житловий комплекс» замінюється на «багатоквартирний будинок», термін «балансоутримання» замінюється на термін «управління будинком».

Крім того, в документ включено положення про самостійне забезпечення ОСББ своїх потреб в утриманні й експлуатації будівлі, а також відносин із виробниками житлово-комунальних послуг. Зокрема, ОСББ має право виступати колективним споживачем (замовником) усіх або частини житлово-комунальних послуг (у такому разі виробники ЖКП укладають договір із об'єднанням), визначати управителя або постачальника окремих послуг, з яким усі співвласники укладають договори, або забезпечувати утримання будинку своїми силами.

Згідно із законопроектом, з метою надання громадянам пільг і розрахунку розміру субсидій на оплату ЖКП плата за послуги з утримання будинку й прибудинкової території, водопостачання й водовідведення, газо- і електропостачання, опалення, вивіз побутових відходів визначається виходячи з внесків і платежів, що сплачуються власниками об'єднання на такі цілі.

Також документом визначається, що придбане за кошти співвласників майно є їхньою спільною власністю, а не власністю об'єднання як юридичної особи. Прямо передбачено можливість і визначено загальний порядок проведення письмового опитування для випадків, якщо загальні збори не відбулися через відсутність кворуму.

Крім того, повернено норму, згідно з якою реєстрація об'єднання здійснюється на безкоштовній основі. Також запроваджується норма, згідно з якою створення ОСББ у новозбудованих будинках буде дозволено після отримання правовстановлюючих документів на більшість приміщень.

Законопроектом встановлюється, що орган місцевого самоврядування зобов'язаний передати багатоквартирний будинок в управління ОСББ і в тримісячний термін списати з власного балансу.

Довідка УНІАН. Станом на 1 липня 2012 року, в Україні в 17 041 будинку створено ОСББ.

24 травня Верховна Рада прислухалася до пропозиції Президента України Віктора Януковича й відхилила прийнятий 15 березня Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об'єднань співвласників багатоквартирного будинку».

12 квітня Президент України ветував і доручив Кабінету Міністрів до 15 червня допрацювати Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об'єднань співвласників багатоквартирного будинку».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter