Четвер,
17 серпня 2017
Наші спільноти

Мораторій на відчуження гуртожитків можуть продовжити до 2019 року

Депутати пропонують продовжити дію мораторію на відчуження гуртожитків, які будувалися за державні кошти, до 2019 року.  

Мораторий на отчуждение общежитий могут продлить до 2019 года / Фото УНИАН
Мораторій на відчуження гуртожитків можуть продовжити до 2019 року / Фото УНІАН

Відповідна ініціатива міститься в проекті закону №4030а від 6 червня 2014 року, поданому на розгляд парламенту Геннадієм Зубком (ВО «Батьківщина»), Віталієм Чугунниковим («УДАР») і Володимиром Сальдо («Економічний розвиток»).

Нардепи пропонують внести зміни до Закону України «Про реалізацію житлових прав мешканців гуртожитків», збільшивши термін дії мораторію на відчуження гуртожитків з 6 до 10 років, тобто – до 1 січня 2019 року.

У пояснювальній записці до законопроекту депутати відзначають, що для забезпечення конституційних прав мешканців гуртожитків всі гуртожитки, які будувалися за державні кошти і перебувають у віданні або оперативному управлінні підприємств і організацій або увійшли до статутних фондів акціонерних чи колективних підприємств, створених у процесі приватизації, підлягають передачі у власність територіальних громад. При цьому, передача гуртожитків у власність громад відповідно до цього закону має бути здійснена в терміни, передбачені відповідною державною програмою (її реалізація передбачена в 2012-2015 роках – УНІАН). Проте, за твердженням парламентаріїв, реалізація цієї програми затягується, зокрема через відсутність коштів на її фінансування в держбюджеті.

«Зважаючи на тривожну ситуацію, що склалася з виконанням Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків», у разі припинення терміну дії зазначеного мораторію будуть порушені житлові та майнові права мешканців гуртожитків», - говориться в пояснювальній записці до законопроекту.

У таких умовах, на думку авторів документа, необхідно продовжити термін дії мораторію до 2019 року.

Держстат нарахував в Україні близько 19,4 млн квартир

Як повідомляв УНІАН, у вересні 2011 року Верховна Рада продовжила мораторій на відчуження гуртожитків, які будувалися за державні кошти, до 1 січня 2015 року.

У липні 2012 року парламент прийняв програму передачі гуртожитків у власність територіальних громад. Зокрема, програма передбачає передачу у власність територіальних громад у 2012-2015 роках більш як 1 тисячі гуртожитків загальною площею майже 2,5 млн. кв.м. Зокрема, в 2012 році пропонувалося передати 214 гуртожитків, у 2013 році - 263 гуртожитки, в 2014 році - 294 гуртожитки і в 2015 році - 287 гуртожитків. Для цих цілей пропонувалося виділити 1,224 млрд грн, із яких 612,2 млн. грн – з держбюджету. Проте, починаючи з 2013 року, з держбюджету не виділялися кошти для фінансування цієї програми.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку