Путін придумав, як "допомогти" Дерипасці: Кремль не виключає націоналізації "Русала"

19:35, 19 квітня 2018
Фондовий ринок
939 0
Ілюстрація REUTERS

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що хоча "готових сценаріїв з надання підтримки" "Русалу" наразі немає, однією з можливих форм допомоги є тимчасова націоналізація.

Читайте також"Русал" після втрати ринку США звернувся до Китаю - ЗМІ

Про це повідомляє Комерсант.

"В експертних колах зараз фігурують різні точки зору на предмет того, як можна допомогти компаніям, це одна з них. Тут важливо брати до уваги думку все-таки акціонерів компанії та власників компанії, можливість уряду, тому в даному випадку мова йде про одну з точок зору, яка зараз активно обговорюється", - заявив він.

Раніше голова Російського союзу промисловців і підприємців Олександр Шохін не виключав, що РФ доведеться викупити частину акцій "Русала" або інших компаній, що опинилися під санкціями. Він послався на схожу практику в ЄС і США, де у часи кризи держава "заходила до банківських та фінансових інститутів й досі, умовно кажучи, не знизила свою частку до докризового рівня".

Складність цієї схеми, за словами Шохіна, пов'язані з тим, що націоналізація за законом можлива з компенсацією за справедливою ціною. Також він зазначив, що Росія частково несе відповідальність за "проблеми" в підсанкційних компаніях.

Як повідомляв УНІАН, російський олігарх Олег Дерипаска і підконтрольні йому компанії, включно з "Русалом", потрапили до санкційних списків США 6 квітня. Акції компаній впали на біржах, багато партнери заявили про припинення дії контрактів. Лондонська біржа металів ввела тимчасові обмеження на торгівлю алюмінієм "Русала".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter