Приватизація-2017: у Кабміні планують продати більше 100 підприємств

11:11, 20 лютого 2017
Фондовий ринок
389 1

Кубів висловив сподівання, що невдача з продажем наприкінці 2016 року одного з основних активів країни - Одеського припортового заводу не вплине на процес приватизації загалом. 

Фото УНІАН

Цього року Україна в рамках приватизаційної кампанії планує продати близько 100 підприємств, повідомив в інтерв'ю УНІАН перший віце-прем'єр-міністр України Степан Кубів. 

Читайте такожПродавати держмайно будуть по-новому: ФДМУ готує законопроект про приватизацію

«Цього року продажу підлягають понад 100 компаній, і зараз (Мінекономрозвитку - УНІАН) із Фондом держмайна готуємо оновлений перелік об'єктів. Крім того, вже підготували законопроект, який удосконалює процес приватизації - спростить кваліфікацію активів і визначить порядок формування переліку об'єктів на приватизацію. Незабаром плануємо внести цей законопроект до парламенту», - зазначив Кубів.

Він також висловив сподівання, що невдача з продажем наприкінці 2016 року одного з основних активів країни - Одеського припортового заводу не вплине на процес приватизації загалом. 

Читайте такожОприлюднено план приватизації на 2017 рік – ОПЗ хочуть знову виставити на продаж у грудні

«Ключовою проблемою, що шкодить успіху приватизації ОПЗ, є наявність боргу перед Group DF, збільшення заборгованості підприємства за енергоресурси і збитковість діяльності. Існує й несприятлива кон'юнктура цін на ринку мінеральних добрив. Причому прогнози невтішні. Тому аукціон минулого року не відбувся, хоча до підготовки приватизації заводу залучали визнані міжнародні організації: інвестиційний банк UBS, EY, Baker & McKenzie», - сказав Кубів.

Він також повідомив, що Фонд держмайна відпрацьовує шляхи відновлення роботи підприємства й повинен внести пропозиції для визначення оптимальних рішень щодо заводу. 

Як повідомляв УНІАН, згідно з Бюджетним кодексом, від приватизації в 2016 році ФДМУ повинен був направити до бюджету 17,1 млрд грн. Однак велика приватизація в 2016 році провалилася через невдалий конкурс із продажу Одеського припортового заводу. На участь в аукціоні з приватизації підприємства зі стартовою ціною 5,16 млрд грн не подав заявки жоден інвестор. Також Фонд держмайна переніс на 2017 рік приватизацію великих об'єктів енергетики.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter