НБУ спростив умови покупки банками єврооблігацій

08:49, 10 серпня 2017
Фондовий ринок
67 0

Якщо раніше для цього банк мав отримати індивідуальну ліцензію, то тепер він зможе проводити такі операції в межах генеральної ліцензії на здійснення валютних операцій.

Ілюстрація REUTERS

Національний банк України спростив проведення операцій з придбання іноземних боргових цінних паперів (єврооблігацій), випущених за кордоном з метою фінансування кредиту, наданого нерезидентами цим банкам.

Читайте такожНацбанк за місяць видав 23 індивідуальні е-ліцензії на виведення валюти за кордон

Про це повідомляє прес-служба регулятора.

«Якщо раніше для цього банк мав отримати індивідуальну ліцензію, то тепер він зможе проводити такі операції в межах генеральної ліцензії на здійснення валютних операцій у частині залучення та розміщення іноземної валюти на міжнародних ринках», - йдеться в повідомленні.

В НБУ зазначили, що такі кроки сприятимуть удосконаленню умов для управління ліквідністю банків та їх зовнішніх боргових зобов'язань, і не матимуть негативного впливу на стан валютного ринку.

Зазначені зміни набирають чинності з 10 серпня 2017 року.

Як повідомляв УНІАН, НБУ 3 серпня пом'якшив вимоги до банків на міжбанківському валютному ринку, підвищивши граничний обсяг купівлі та продажу іноземних валют за гривні на добу в 2 рази - до 1% від розміру регулятивного капіталу банку в еквіваленті з 0,5%, встановлених раніше.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter