Для повернення "Укртелекому" в держвласність створять робочу групу

16:19, 08 лютого 2018
Фондовий ринок
212 0
Кабмін планує створити робочу групу по поверненню

Кабінет міністрів України планує створити міжвідомчу робочу групу з питань координації дій щодо повернення пакета акцій найбільшого українського оператора телекомунікацій "Укртелеком" у державну власність.

Читайте такожУ Фонді держмайна назвали причину реприватизації "Укртелекому"

Відповідний проект постанови Кабміну узгоджено Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку на засіданні 8 лютого.

«НКЦПФР погодила проект постанови Кабміну "Про утворення міжвідомчої робочої групи з питань координації дій щодо повернення пакета акцій ПАТ "Укртелеком" у державну власність і подальшого забезпечення стабільної господарської діяльності товариства", - йдеться в повідомленні.

Як повідомляв УНІАН, Фонд державного майна не почне процес повернення пакета акцій найбільшого оператора фіксованого зв'язку «Укртелеком» державі до розгляду судом касаційної скарги компанії «ЕСУ», що належить бізнесмену Рінату Ахметову, з приводу збереження акцій оператора в її власності.

19 жовтня 2017 року Господарський суд м. Києва за позовом Фонду державного майна України (ФДМУ) розірвав укладений у березні 2011 року за підсумками приватизаційного конкурсу договір купівлі-продажу акцій «Укртелекому» компанією «ЕСУ», тим самим повернувши пакет акцій «Укртелекому» в державну власність.

12 грудня апеляційний суд відмовився задовольнити позов приватної компанії «ЕСУ» на рішення попередньої судової інстанції, згідно з яким у державну власність було повернуто компанію «Укртелеком».

Крім того, 5 січня 2018 року видання The Financial Times повідомило, що районний суд Нікосії (Кіпр) ухвалив рішення про замороження активів українського бізнесмена Ахметова на 820 млн дол. у справі про купівлю ним «Укртелекому» в 2013 році.

Згідно з повідомленням, активи заморожені за позовом компанії Raga Establishment (раніше EPIC Telecom Invest), яка належить колишньому акціонеру «Родовід Банку» бізнесмену Денису Горбуненку. Компанія продала "Укртелеком" Ахметову в 2013 році за 860 млн дол., але бізнесмен нібито вніс лише 100 млн дол. і припинив платежі.

9 січня компанія «СКМ» заявила, що оскаржить рішення кіпрського суду про заморожування активів українського бізнесмена Ахметова.

Довідка УНІАН. «Укртелеком» - найбільший оператор фіксованого зв'язку України. Компанія надає послуги зв'язку майже 8 млн абонентів фіксованої телефонії та послуги швидкісного інтернету понад 1,6 млн клієнтів.

Контрольний пакет акцій компанії належить групі українського бізнесмена Ахметова «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ).

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter