Пільги на проїзд видаватимуть «живими» грошима

16:13, 14 березня 2018
Транспорт/Звя'зок
2869
Ілюстрація REUTERS

Читайте такожВ Україні змінили механізм монетизації субсидій

Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України «Про встановлення державних соціальних нормативів у сфері транспортного обслуговування», опублікованому на Урядовому порталі.

Згідно з повідомленням прес-служби Кабміну, зазначеною постановою затверджується соціальна норма кількості пільгових поїздок, а також розподіл пільгових поїздок транспортом загального користування на міських та приміських маршрутах, що необхідно для визначення розміру щомісячної готівкової виплати.

За інформацією прес-служби, постанову підготовлено відповідно до статей 5 і 10 Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії», якими передбачено встановлення державних соціальних нормативів у сфері транспортного обслуговування.

У прес-службі відзначають, що пунктом 8 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 6 грудня 2016 року № 1 774-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» визначено, що пільги з оплати проїзду, передбачені законами України, можуть надаватися в готівковій формі в порядку і розмірах, встановлених Кабінетом міністрів України.

Як зазначає прес-служба, ухвалення вищезазначеної постанови дає можливість встановити громадянам, які згідно із законодавством мають пільги з оплати проїзду в міському та приміському транспорті, соціальну норму кількості поїздок на місяць за видами транспорту, на основі якої пільги можуть надаватися в готівковій формі.

"Монетизація усуває несправедливість нерівномірного доступу до зазначеної пільги, а пільговики одержать можливість витратити гроші на свій розсуд", - йдеться в повідомленні прес-служби Кабміну.

Відзначається, що ухвалення постанови дозволяє органам місцевого самоврядування надавати пільги окремим категоріям громадян із оплати проїзду в готівковій формі.

Як повідомляв УНІАН, за даними Мінсоцполітики, на монетизацію пільг в Україні в 2018 році буде потрібно близько 20 млрд грн.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter