"Укрзалізниця" планує створити великий логістичний центр на кордоні з Польщею

10:06, 20 квітня 2018
Транспорт
794 0
фото УНІАН

Державна компанія "Укрзалізниця" спільно з Міністерством інфраструктури та європейськими фондами проводить переговори по залученню інвестицій у створення великого логістичного терміналу в Ковелі Волинської області.

Читайте такожПідготовка до концесії: УЗ має намір об'єднати всі вокзали в одну компанію

Як повідомила прес-служба "Укрзалізниці", планується відновлення 65 кілометрів євроколії і будівництво вантажного терміналу.

"Одне з перших перспективних місць для цього - залізничний вузол у Ковелі, який розташований за 65 кілометрів від кордону з Польщею. Це один з найбільш потужних залізничних вузлів Західної України, унікальною перевагою якого є чинна, так звана вузька залізнична колія, яка зв'язує Україну з Євросоюзом. Як показує досвід, там є всі передумови для створення потужного логістичного центру. Про це ж свідчить і великий інтерес інвесторів до проекту", - цитує прес-служба в. о. голови правління компанії Євгена Кравцова.

За словами Кравцова, зараз компанія опрацьовує можливість створення термінальних комплексів.

"Менеджмент "Укрзалізниці" усвідомлює важливість розвитку міжнародної логістики для компанії і для України загалом. Саме тому в цьому напрямку рухаємося двома шляхами: традиційним - беремо участь в міжнародних транспортних організаціях, і розвиваємо додаткові інструменти, які дозволять створити переваги на ринку міжнародних перевезень", - сказав він.

Як повідомляв УНІАН, Кравцов заявляв, що протягом п'яти років держкомпанія планує вкласти в розвиток інфраструктури та модернізацію рухомого складу 5,864 мільярда доларів капітальних інвестицій.

Кабінет міністрів України затвердив консолідований фінансовий план публічного акціонерного товариства "Укрзалізниця" на поточний рік з планом інвестицій у розмірі 26,9 мільйона гривень.

Довідка УНІАН. "Укрзалізниця" є публічним акціонерним товариством, 100% акцій якого належать державі. Компанія входить в перелік держпідприємств, які не підлягають приватизації.

Українська залізниця забезпечує 82% вантажних і близько 50% пасажирських перевезень, здійснюваних усіма видами транспорту. За обсягами вантажних перевезень українська залізниця займає четверте місце на Євразійському континенті, поступаючись тільки залізницям Китаю, Росії та Індії.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter