этот материал доступен на русском

У МВС назвали вартість введення відеофіксації дорожнього руху в Україні

18:29, 12 червня 2018
Транспорт
659 0
Ілюстрація REUTERS

Читайте такожСуд почув, що говорила Зайцева у перші хвилини після моторошної ДТП у Харкові

Зазначається, що одним  із  пріоритетних  напрямів  діяльності  Нацполіції  є гарантування  безпеки  дорожнього  руху (зменшення  кількості  ДТП, травматизму та летальних випадків,  створення  універсального  високомобільного  підрозділу,  який  об'єднає функції патрульної поліції та дорожньо-патрульної служби).

Виконанню цих завдань мало сприяти запровадження системи фіксації адміністративних правопорушень в автоматичному режимі. Однак така система досі не впроваджена.

У звіті вказано, що причина – "недостатність  коштів  для  встановлення  та функціонування  відповідного  обладнання  та  відсутність  нормативних актів, які б визначали технічні вимоги до системи фіксації, порядок обліку дорожньо-транспортних пригод тощо".

За  розрахунками,  проведеними  фахівцями  МВС  і  Національної  поліції, потреба  в  коштах  на  створення  та  введення  в  експлуатацію  інформаційно-телекомунікаційної системи автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху та програмного забезпечення до неї становить  317,7 мільйона гривень.

Зазначається, що для обстежень комплексної  системи  захисту  інформації  об'єктів  та  програмного  забезпечення  цієї системи необхідно –  29,3 мільйона гривень.

На придбання та введення в експлуатацію відповідного комп’ютерного, мережевого  та  телекомунікаційного  обладнання,  а  також  мобільних  комплексів автофіксації і транспортних засобів для їх розміщення потрібні 118,7 мільйона гривень.

Для придбання та введення в експлуатацію стаціонарних та пересувних комплексів автофіксації порушень правил дорожнього руху на автомобільних дорогах загального користування державного значення – 643,0 мільйона гривень.

Тобто загалом – більше 1,1 мільярда гривень.

У листопада 2017 року в Міністерстві внутрішніх справ заявляли, що планують за півтора роки розмістити на автодорогах 4 тисячі камер для фотовідеофіксації.

На запитання, які кошти будуть задіюватися, директор департаменту комунікації Міністерства внутрішніх справ Артем Шевченко зазначав тоді, що про конкретні суми говорити поки зарано:

"Нам параметри закону дозволяють це робити за всілякі гроші: бюджетні, приватні, приватно-бюджетні. Не виключено, що в різних регіонах буде задіяно різні форми", – казав тоді він.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter