этот материал доступен на русском

Епопея з перенесенням номера: "мобільне рабство" затягнеться щонайменше до травня 2019 року

15:32, 27 червня 2018
Транспорт
243 0
Ілюстрація REUTERS

Національна комісія регулювання зв'язку та інформатизації (НКРЗІ) планує повноцінно запустити послугу з перенесення абонентських номерів (MNP) в Україні з 1 травня 2019 року.

Читайте такожОбов'язкова реєстрація мобільних абонентів: українські оператори прокоментували ідею

Таке рішення було прийнято на нараді НКРЗІ спільно з представниками операторів мобільного зв'язку та державного підприємства "Український державний центр радіочастот", повідомляє прес-служба Нацкомісії.

"Під час наради було розглянуто стан впровадження послуги перенесення абонентських номерів, а також обговорювалося питання актуалізації орієнтовного плану заходів щодо впровадження зазначеної послуги", - сказано в повідомленні.

За підсумками наради учасники схвалили орієнтовний план заходів з впровадження послуги, згідно якому її повноцінний запуск намічений на 1 травня 2019 року.

Як повідомляв УНІАН, у вересні 2015 року державне підприємство "Український державний центр радіочастот" (УДЦР) оголосило про початок процедури державних закупівель послуг для створення і впровадження централізованої бази даних, необхідної для запуску послуги MNP.

У першому тендері взяли участь 4 компанії: "Діалінк", "Т4в", "Ес Ай Центр" і "Технічний центр інтернет". Однак УДЦР на засіданні 5 листопада заявив, що жоден з учасників не надав повного пакету документів, передбаченого законом про здійснення держзакупівель, і оголосив про повторне проведення конкурсу.

У повторному тендері взяли участь 6 компаній: Huawei, Ericsson, "Діалінк", "ЕС АЙ центр", "Т4в" та "Українські спеціальні системи".

25 січня 2016 року УДЦР оголосив переможцем MNP-тендеру компанію "Диалинк", після чого інші учасники торгів та низка українських ЗМІ висловили свою незгоду з прийнятим рішенням.

Наприкінці квітня 2016 року УДЦР переглянув результати тендеру, як того вимагало рішення Антимонопольного комітету України від 18 березня, і обрав переможцем IT-компанію "Ес Ай Центр". Це рішення, у свою чергу, також викликало невдоволення з боку переможених учасників, які почали оскаржувати його в судових інстанціях.

У квітні 2017 року Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації (Держспецзв'язку) дозволила мобільним операторам почати роботи по проектуванню своїх телекомунікаційних мереж для надання послуги MNP.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter