"Укрзалізниця" домовилася про реструктуризацію більше 80% внутрішнього боргу

18:07, 13 липня 2015
Транспорт/Зв'язок
298 0

Державна адміністрація залізничного транспорту України ("Укрзалізниця") досягла домовленості з приватними кредиторами про реструктуризацію близько 82% внутрішніх боргових зобов'язань, які підлягають реструктуризації.

Фото УНИАН

«Укрзалізниця» отримала принципову згоду основних кредиторів галузі про реструктуризацію близько 17 млрд грн внутрішнього боргу, що становить близько 82% загального обсягу внутрішніх боргових зобов'язань, які підлягають реструктуризації», - зазначається у прес-релізі відомства.

Згідно з повідомленням, у цілому держкомпанія планує реструктурувати понад 20 млрд грн внутрішнього боргу перед приватними кредиторами.

У прес-службі зазначили, що реструктуризація запозичень є першим кроком у процедурі реструктуризації боргових зобов'язань і необхідною умовою збереження фінансової стабільності галузі.

«Вирішення цього питання дозволить зменшити боргове навантаження, що, у свою чергу, дасть можливість своєчасно обслуговувати існуючу фінансову заборгованість, своєчасно погашати кредити, які були отримані під державні (урядові) гарантії, а також забезпечити безперебійну роботу галузі та безпеку руху поїздів", - наголошується у повідомленні.

Читайте такожМінінфраструктури змінило керівника "Укрзалізниці"

Як повідомляв УНІАН, 12 травня «Укрзалізниця» повідомила кредиторам про настання технічного дефолту підприємства у зв'язку з порушеннями зобов'язань з виплати основної суми за деякими внутрішніми двосторонніми кредитними угодами, крос-дефолту за єврооблігаціями.

Відомство також повідомило про плани провести реструктуризацію боргу перед приватними кредиторами на 32 млрд грн за загальної суми боргу у розмірі 37,5 млрд грн. З них, за словами керівництва «Укрзалізниці», внутрішній борг перед приватними кредиторами становить близько 22 млрд грн.

Під реструктуризацію не підпадають борги «Укрзалізниці» перед офіційними кредиторами, зокрема перед Європейським банком реконструкції та розвитку і за офіційними двосторонніми позиками перед Ексімбанком Кореї.

Наприкінці червня очільники Мінінфраструктури Андрій Пивоварський повідомив, що реструктуризацію внутрішнього боргу "Укрзалізниці" перед приватними кредиторами планується завершити до вересня цього року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter