Середа,
20 вересня 2017
Наші спільноти

На змілілому через посуху Дунаї частково відновлено судноплавство

ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» (Одеська область) частково відновило судноплавство на обмілілому через посуху Дунаї.

oaoudp.com.ua
На змілілому через посуху Дунаї частково відновлено судноплавство / oaoudp.com.ua

Про це УНІАН повідомили у прес-службі ПрАТ. У відомстві нагадали, що проблеми з обмілінням, які почалися на початку липня, призвели до офіційного закриття навігації на Нижньому Дунаї з 13 липня, а з 23 вересня – уздовж всієї річки.

У зв'язку із зупиненням флоту основна частину екіпажів було доставлено до Ізмаїла, на суднах залишився мінімальний штат від 3 до 5 осіб. Сьогодні пароплавство все ще перебуває в закритому режимі навігації на Дунаї. Тим не менш, як зазначили в прес-службі, опади, що випали в Європі, дещо поліпшили навігаційну ситуацію, що дозволило відновити рух флоту на верхній і середній ділянках річки.

Кабмін просить депутатів дозволити приватизацію українських портів

За словами начальника відділу експлуатації річкового флоту пароплавства Олександра Назаренка, ситуація робоча, але напружена. Є зрушення в рівнях води на Верхньому і Середньому Дунаї, на Нижньому - триває спад.

«Щойно ми побачили позитивну тенденцію в результаті короткочасних дощів, одразу ж вжили заходів з відправлення екіпажів до Австрії й Угорщини. Після прибуття екіпажів до місця призначення частину суден вирушила вгору на австрійські порти, частина - пішла вниз на Констанцу й інші порти. Найближчими днями плануємо відправити екіпажі на 3 судна, які залишилися в Сербії», - розповів Назаренко.

Мінекології схвалив проект днопоглиблення Дніпра на 50 мільйонів гривень

Станом на сьогодні на лінії перебувають 23 каравани, всі судна забезпечені завантаженням. Начальник висловив жаль з приводу того, що прогнози не підтверджують подальшого зростання рівнів води. В Європі цього року небувала для осені суха сонячна погода.

«Сподіваємося, що хоча б нинішня вода збережеться на мінімальних робочих рівнях.

Щодо руху на Нижньому Дунаї скажу, що судна не стоять, але ми знову змушені вдатися до проведень на лімітованих ділянках у районі Лути і Бала-Борча.

Що стосується вантажної бази, зокрема експорту з українських портів, то ми ним забезпечені в достатніх обсягах», - розповів Назаренко. Для відправки підготовлено добрива, руду, вугілля - на порти Болгарії, Сербії, Австрії.

Якби рівень води дозволяв, судна вантажилися б на максимальну осадку, поки що вони завантажуються частково.

На річках України хочуть ввести цілорічну навігацію

Як повідомляв УНІАН, у серпні ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» (Одеська область) заявило, що зазнає збитків через обміління Дунаю. Як повідомила УНІАН керівник прес-служби пароплавства Олена Ходарченко, ситуація на Дунаї склалася вкрай складною, що зумовлене затяжним мілководдям.

Українське Дунайське пароплавство - національний перевізник вантажів і пасажирів в Дунайському басейні і одне з найбільших транспортних підприємств у Європі. Компанія здійснює близько 25% транспортних перевезень по Дунаю. Флот компанії налічує кілька сотень самохідних і несамохідних річкових суден, а також морські судна дедвейтом 3-5 тис. тонн: шість суховантажів, один нафтоналивний танкер.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку