Новий порядок переміщення товарів в зоні АТО в дії: "Укрзалізниця" відзвітувала про виконання

12:55, 14 березня 2017
Транспорт/Зв'язок
637 0

Рух вантажних поїздів здійснюється на ділянці Фенольна - Кривий Торець - Константинівка в межах території, підконтрольній владі.

Фото УНІАН

Акціонерна держкомпанія "Укрзалізниця" не здійснює вантажні перевезення на тимчасово непідконтрольну територію України на сході і назад, повідомили в прес-службі Міністерства інфраструктури України.

"Укрзалізниця" не перевозить вантажі на тимчасово непідконтрольну територію України і назад. Станом на 14 березня рух вантажних поїздів з непідконтрольною території Донецької та Луганської областей на підконтрольну і назад через усі залізничні стики не здійснюється", - сказано в повідомленні.

У прес-службі підкреслили, що рух вантажних поїздів здійснюється на ділянці Фенольна - Кривий Торець - Константинівка в межах території, підконтрольній владі.

Читайте такожУкраїна значно збільшила імпорт вугілля, найбільший постачальник – Росія

Як повідомляв УНІАН, Україна через бойові бойових дій на сході країни відчуває значний дефіцит вугілля, в першу чергу енергетичного (антрациту), видобуток якої сконцентрована в Донецькій і Луганській областях, районах, підконтрольних бойовикам. Особливо гостро постало питання постачання вугіллям теплової генерації після початку блокади постачання вугільної продукції з зони АТО, яка почалася наприкінці січня 2017 року. Ця блокада вже призвела до повної зупинки поставок вугілля, що видобувається на непідконтрольної території, але використовується для роботи підприємств, які зареєстровані в Україні і платять податки в український бюджет, а це підприємства металургії, енергетики і вуглевидобувної галузі.

Кабінет міністрів України в рамках врегулювання ситуації з блокадою поставок вугілля з зони АТО прийняв запропонований Службою безпеки України порядок переміщення товарів через лінію розмежування. Прийняте урядом рішення, зокрема, передбачає визначення правового режиму переміщення товарів, включаючи гуманітарну допомогу, і забороняє переміщення будь-яких товарів, крім харчових продуктів, ліків як гуманітарної допомоги, а також товарів, необхідних для функціонування підприємств металургії, вугледобувної та енергетичної галузей.

13 березня учасники торгової блокади доріг і залізничних колій в Донецькій і Луганській областях заявили, що представники Служби безпеки України та Корпусу оперативно-раптового дії захопили редут "16 добровольчого батальйону" у Кривому Торці, а затриманих активістів відвезли в поліцію.

У свою чергу, у Службі безпеки України повідомили, що через значне зростання загрози терактів на об'єктах інфраструктури Донецької та Луганської областей, а також спроби проникнення диверсійно-розвідувальних груп проросійських бойовиків на підконтрольну Україні територію, Антитерористичний центр при СБУ проводить в районі АТО контрдиверсійні заходи. Так, в рамках цієї операції 13 березня поліція затримала 43 осіб, які блокували шляхи поблизу Кривого Торця.

Вранці 14 березня поліція відпустила всіх учасників торгової блокади Донбасу, затриманих напередодні.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter