На Одеській митниці відкриють термінал для швидкого оформлення ввезених в Україну автомобілів

19:15, 14 липня 2017
Транспорт/Звя'зок
1964

Митники кажуть, що термінал стане хорошою альтернативою традиційній процедурі оформлення.

На базі Одеської митниці реалізується пілотний проект зі створення автомобільного хаба / Фото УНІАН

В Одеській області відкриють спеціальний термінал для швидкого оформлення ввезених в Україну імпортних автомобілів. Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні на прес-конференції повідомив начальник Одеської митниці ДФС Олександр Власов.

За його словами, зараз на базі Одеської митниці реалізується пілотний проект зі створення автомобільного хаба, аналогів якого немає в Україні. Проект здійснюється під патронатом в.о. голови ДФС Мирослава Продана і голови Одеської ОДА Максима Степанова.

Читайте такожЕксперти розповіли, як вирішити проблему авто на литовських номерах

«Автомобільний хаб - можливість максимум за дві доби виїхати з території порту на розмитненому автомобілі з номерами державної реєстрації будь-якого регіону України. Таке спрощення стане можливим завдяки електронній черзі й злагодженим діям 8 різних служб. Це також мінімізує корупційні ризики й суттєво прискорить митні формальності», - заявив Власов.

За його словами, пілотний проект передбачає, що людський фактор при оформленні автомобілів буде мінімізований.

Планується, що робота представників різних служб в одному терміналі значно прискорить процедуру митного та іншого оформлення авто.

Власов зазначив, що близько 10% автомобілів, що ввозяться, мають пошкодження, оскільки власникам вигідніше ввозити машини, що вже були у використанні. Згідно із законодавством, після митного оформлення власникам дається ще 10 днів на переобладнання автомобіля. Зазначений пілотний проект також передбачає роботу станції техобслуговування. Планується, що вартість послуг цієї СТО в хабі буде не вища, ніж в інших місцях.

«У хабі функціонуватиме банківський підрозділ, страхова компанія, різні експерти», - сказав Власов, запевнивши, що цей термінал стане хорошою альтернативою традиційній процедурі оформлення.

Наступного тижня має відбутися нарада, на якій буде обговорено деталі відкриття терміналу.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter