Вівторок,
19 вересня 2017
Наші спільноти

В Україні близько 52 тис. авто з іноземними номерами перебувають з порушенням митного законодавства - ДФС

При цьому в.о. начальника Київської міської митниці ДФС Сергій Тупальський пропонує відмовитись від ідеї легалізацій цих автівок за допомогою змін до законодавства, а їх власникам – відмовитись від машин, щоб уникнути штрафів.

Ілюстрація REUTERS
Ілюстрація REUTERS

В Україні нараховується близько 52 тис. автівок іноземної реєстрації, які перебувають в країні з порушенням митного законодавства. Про це повідомив в.о. начальника Київської міської митниці ДФС Сергій Тупальський, повідомляє "Обозреватель".

За його даними, станом на липень в Україні з порушенням митного законодавства перебували понад 24,5 тис. автомобілів, ввезених в режимі "тимчасове ввезення", в т.ч. ввезених резидентами - більше 1 тис. транспортних засобів, а також понад 27,5 тис. машин, ввезених у режимі транзит, в т.ч. ввезених резидентами - майже 27 тисяч.

В Україні з 2015 року завезли понад 1,7 мільйона авто з іноземною реєстрацією - ДФС

При цьому Тупальський пропонує відмовитись від ідеї легалізацій цих автівок за допомогою змін до законодавства, а їх власникам – відмовитись від машин, щоб уникнути штрафів.

"Будь-яка "легалізація" в даному випадку буде невірним рішенням. Це буде не чесно по відношенню до законослухняних громадян, які придбали машини законним шляхом. А крім того, бюджету буде завдано значної шкоди… Законодавство передбачає легальні можливості для резидентів України використовувати такі автомобілі. Якщо визначені законами умови не порушені, і, головне, незакінчився термін тимчасового ввезення, то автомобіль можна вивезти за митну територію України. І, напевно, навіть постаратися продати його, повернувши частину грошей. В іншому випадку залишається тільки згадати фразу: закон суворий, але це закон!", - зазначив Тупальський.

Водіїв авто на іноземних номерах почали штрафувати

Крім того, з метою припинення масового незаконного використання транспортних засобів іноземної реєстрації в Україні він запропонував розрекламувати практику судів, які штрафують українців, що користуються автомобілями, ввезеними для них нерезидентами. Причому, на думку очільника Київської митниці, особливо треба підкреслити саме розміри штрафів, які встановлені на рівні 300% від несплачених митних зборів.

"По-друге, необхідно надати поліції доступ до бази даних органів митного контролю по відношенню до транспортних засобів, що в'їжджають в Україну. Як варіант, можна створити спільні робочі групи в складі співробітників митниці і поліції, які зможуть перевіряти дотримання водіями, які керують машинами на іноземних номерах, вимог митного режиму, термінів транзиту, тимчасового ввезення і т.п. Або навіть організувати всеукраїнську операцію по виявленню таких порушень", - підкреслив він.

Теги: авто на іноземних номерах, легалізація авто

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку