Омелян вважає необґрунтованими збитки УЗ від пасажирських перевезень

13:38, 25 вересня 2017
Транспорт/Зв'язок
10 0

Міністр зазначив, що "Укрзалізниця" визнає, що близько 20-30% пасажирів приміських поїздах купують квитки, а решта їздять зайцями.

Фото УНІАН

Збитки акціонерної держкомпанії "Укрзалізниця" від пасажирських перевезень є необґрунтованими у зв'язку з відсутністю розрахунку вартості пасажиро-кілометра і заходів по збільшенню ефективності перевезень. Про це повідомив міністр інфраструктури України Володимир Омелян в ході брифінгу.

Читайте такожПрем'єр назвав терміни корпоратизації "Укрзалізниці" та створення наглядової ради компанії

"На перевезення в ідеальній ситуації має бути ринковий тариф. По-друге, необхідно розділити вантажні і пасажирські перевезення. Але найголовніше, необхідно подивитися, яка насправді собівартість пасажирських перевезень. Тому що кожен раз "Укрзалізниця" маніпулює цифрами, "малюючи" збитки від пасажирських перевезень. Я маю всі підстави вважати, що ці збитки - необгрунтовані. Починаючи з того, що на приміських перевезеннях "Укрзалізниця" визнає, що близько 20-30% пасажирів купують квитки, а решта їздять зайцями. Чому? Запитання до "Укрзалізниці". Закінчуючи тим, що у нас немає калькуляції, яким чином розраховувати вартість пасажиро-кілометра. Це просто дуті цифри, на які зручно списувати. Я вже не кажу про контрабанду, зловживання, підсадних людей по купе і багатьох інших моментах", – сказав міністр.

Як повідомляв УНІАН, "Укрзалізниця" очікує отримати понад 11 мільярдів гривень збитку від пасажирських перевезень у 2017 році.

Згідно з аудиту консолідованої фінансової звітності "Укрзалізниці" за 2016 рік, проведеного міжнародною консалтинговою компанією "Ернст енд Янг Аудиторські послуги" (E&Y), компанія отримала 7,3 мільярда гривень збитку за міжнародними стандартами фінансової звітності.

Довідка УНІАН. "Укрзалізниця" є публічним акціонерним товариством, 100% акцій якого належать державі. Компанія входить в перелік держпідприємств, які не підлягають приватизації.

Українська залізниця забезпечує 82% вантажних і близько 50% пасажирських перевезень, здійснюваних усіма видами транспорту. За обсягами вантажних перевезень українська залізниця займає четверте місце на Євразійському континенті, поступаючись лише залізницям Китаю, Росії та Індії.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter