Німці можуть передати Україні 100 вживаних електричок

14:22, 13 жовтня 2017
Транспорт/Зв'язок
328 0

Омелян очікує шквал критики у зв'язку з тим, що німецькі поїзди потребують тривалої сертифікації та значних витрат на переобладнання.

Німці передадуть Україні старі поїзди / фото УНІАН

Німецька залізнична компанія - найбільший залізничний оператор Німеччини Deutsche Bahn готова розглянути можливість передачі Україні за залишковою вартістю 100 старих регіональних дизельних поїздів.

Читайте також"Укрзалізниця" похвалилася новими пасажирськими вагонами, які сьогодні вирушать в перші рейси (фото)

Про це повідомив міністр інфраструктури України Володимир Омелян на своїй сторінці в Facebook за результатами свого візиту до Берліна 12 жовтня.

«Deutsche Bahn готова розглянути можливість передачі «Укрзалізниці» за залишковою вартістю 100 вживаних регіональних дизель-поїздів з кондиціонерами і вакуумними туалетами. Через тиждень плануємо направити до ФРН (Федеративна Республіка Німеччина) фахівців Мінінфраструктури та «Укрзалізниці» для детального опрацювання даного питання, визначення вартості переобладнання», - написав він.

Омелян зазначив, що очікує шквал критики у зв'язку з тим, що німецькі поїзди потребують тривалої сертифікації та значних витрат на переобладнання.

"Ми можемо зараз почути шквал критики, наскільки небезпечні німецькі поїзди порівняно з hand-made українськими класичної конструкції 50-х років минулого століття, як нескінченно довго їх треба сертифікувати провідними інститутами, що вартість адаптації перевищує ціну нового, який невідомо, коли випустять, і незрозуміло хто, і за які гроші купить", - додав міністр.

Омелян повідомив, що реформа «Укрзалізниці» не передбачає суттєвого оновлення регіональних поїздів через відсутність коштів для оновлення рухомого складу.

"Виходжу з простої логіки: нинішня "реформа" УЗ не передбачає суттєвого оновлення рухомого складу регіональних поїздів... Зараз у нас 165 складів дизель-поїздів, в експлуатації - 112. 118 з них потребують виключення з інвентарю до 2021 року. Відповідно, колапс не за горами. Про новий рухомий склад ніхто навіть не заїкається", - написав міністр.

Як повідомляв УНІАН, навесні Міністерство інфраструктури України повідомило, що веде переговори з урядом Німеччини про залучення 100 млн євро на закупівлю близько 10-15 нових приміських поїздів.

У вересні міністр інфраструктури Володимир Омелян повідомив, що Deutsche Bahn готовий до співпраці з «Укрзалізницею» у сфері вантажних і пасажирських перевезень.

У вересні в. о. голови "Укрзалізниці" Євген Кравцов заявив, що акціонерна держкомпанія "Укрзалізниця» сподівається спільно з місцевими громадами залучити 100 млн євро кредиту від Європейського інвестиційного банку чи Європейського банку реконструкції та розвитку для закупівлі регіональних поїздів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter